21.11.2024
0 0



Співробітники БЕБ встановили, що через цю компанію незаконно конвертувалися віртуальні активи у гривню, а також виводилися кошти у готівку.

Встановлено групу осіб, причетних до організації незаконної діяльності. Фігуранти виробляли тіньові конвертаційні послуги під прикриттям ліцензії фінансової компанії.

Заявки від людей, які бажають обміняти криптовалюту на готівку, фігуранти отримували у телеграм-боті. Після цього замовнику надходило повідомлення з адресою обмінника та паролем, який необхідно було повідомити під час обміну.

Також організатори нелегальних обмінників здійснювали обмін грошових коштів на віртуальні активи за схемою «особа-особі». Вони надавали замовникам реквізити української картки, а переказ віртуальних активів здійснювався з електронного гаманця обмінника на електронний гаманець замовника та у зворотному напрямку.

Проте організатори не мали відповідних дозволів Національного банку України на проведення подібних операцій, а також вони проводилися без відображення в бухгалтерському та податковому обліках.

Детективами БЕБ проведено 11 санкціонованих обшуків. В результаті було вилучено необліковану готівку у гривні та іноземній валюті в еквіваленті орієнтовно 13 мільйонів гривень, п’ять холодних ключів до криптогаманців, мобільні телефони, ноутбуки та чорнову документацію, що підтверджує незаконну діяльність.

Повідомляється, що суд наклав арешт на віртуальні активи в сумі майже 28,5 мільйонів гривень в еквіваленті, які зберігаються на одній із відомих криптобірж. Також у ході розслідування з’ясувалося, що фігуранти виводили віртуальні активи через російську підсанкційну платформу.

About The Author

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *